Close

Boş Vakitte Sıkıntınıza Derman Olacak İlginç Web Siteleri.

Everest’in Zirvesini Keşfet!

Dünya’nın en yüksek zirvesini gerçek tırmanış rotasından ilerleyerek keşfetmeye ne dersiniz? Cevabınız evetse sizi buradan alalım…

 

Rahatlatıcı sesler
Rahatlatıcı sesler

Eğer kafanızı dinlemek istiyorsanız, A Soft Murmur isimli bu siteye bir bakmanızı öneririm. Farklı sesleri bir araya getirerek kendinizi en huzurlu hissettirecek müziğinizi yine kendiniz oluşturabilirsiniz.

Çöp Adamın Macerası
Çöp Adamın Macerası

Bu sitede kendinizin çizeceği bir çöp adamla verilen yönergeleri takip edip hareket ediyorsunuz. Bir tek kusuru var: Güzel ama ingilizce.

Logoların Yazı Tiplerini İndirin

Sevdiğiniz logoların yazı tipini öğrenmek ister miydiniz? Bu siteye logoyu imaj olarak gönderin, size hangi yazı tipi olduğunu söylesin.

Yerinde Duramayan Toplar
Yerinde Duramayan Toplar

Bu sitenin çok değişik bir kafası var. Ana ekranın hemen sağ tarafındaki menüden istediğiniz ayarları yaptıktan sonra karşınıza çıkan topların (bunlar emoji, balon, plastik toplar olabilir) üzerine farenizle hızlı hızlı tık yaparak bir kaos ortamı oluşturuyorsunuz. Pek bir numarası yok gibi görünen bu sitenin birden müptelası olursanız şaşırmayın 🙂

 

Efsane Yılan Oyunu
Efsane Yılan Oyunu

Nokia’nın efsane yılan oyununu farklı opsiyonlarla tarayıcınız üzerinden oynayabilmenizi sağlayan Playsnake.org, maziyi tekrar yaşamak isteyenlerin uğrak sitesi olacak.

 

Tic Tac Toe
Tic Tac Toe

Türkçe’de SOS olarak da bilinen Tic Tac Toe oyunu, bilgisayara karşı oynanabilen kült oyunlar arasında yer alıyor. 3 çarpı işaretini, bir yandan bilgisayarın hamlesini zorlaştıracak şekilde bir araya getirerek galip gelmeye çalışacaksınız.

 

Naylon Balon Patlatma
Naylon Balon Patlatma

Bunu küçükken hangimiz yapmadı? Eğer hala yapmayan varsa hemen gidip bir yerlerden bularak ‘gerçek naylon balon patlatma’ zevkini yaşasın. Bu siteye daha sonra takılırsınız 🙂

1.3 Milyon Facebook Kullanıcısı Bir Arada:
1.3 Milyon Facebook Kullanıcısı Bir Arada

http://app.thefacesoffacebook.com isimli bu site, Facebook’ta hesabı bulunan 1.3 milyona yakın kişiyi tek bir ekranda karşınıza çıkarıyor. Rastgele bir tık yaparak belki de bu kadar kişi içinden bir tanıdığınıza ya da kendi profilinize bile denk gelebilirsiniz. En ilginç bulduğum sitelerden.

 Kum Yığını Yapma
Theremin

Farklı renklerde kumlarla ortaya şahane eserler çıkarabileceğiniz ThisIsSand‘i de beğeneceğinizi düşünüyorum.

Theremin
Kum Yığını Yapma

Müziğe karşı bir ilginiz varsa Theremin‘e girin bir bakın derim. İlginç bir kafası var.

Google Haritalar’da Arabayla Dolaş!

Google’ın haritalar servisini kullanmayanınız yoktur. Peki ya haritalarda otomobille dolaşanınız var mı? Denemek isteyenleri böyle alalım…

 Köpekler Nasıl Görür?

Köpeklerin renk algısı olmadığını daha önce duymuşsunuzdur. Peki köpekler tam olarak nasıl görür? Bunu öğrenmek için bu siteye bakabilirsiniz.

 100 Bin Yıldız Arasında Kaybolmak

Evren çok büyük, dertlerimiz çok küçük. Buradaki yüz bin yıldız arasında kaybolduğunuzda ne kadar küçük olduğumuzu daha iyi anlayacaksınız.

 Yukarıdakiler Sıkıntınızı Geçirmedi Mi?

Bu kadar siteden sonra bile sıkılmaya devam ediyorsanız, yapabileceğiniz tek şey klasik müzik meditasyonu. Kendinizi piyanonun sesine bırakın..

One Response to Boş Vakitte Sıkıntınıza Derman Olacak İlginç Web Siteleri.

  1. I’m amazed that anyone is certain what will happen, what Roman should do, what Deniz should do etc. The pieces are just shattered. There are NO easy answers. This ai78;&21n#t going to be resolved after a 2-ep. sob fest. It is too real and screwed up and, yes, confusing. Also, the scene where Deniz imagines the sex bewteen them and then strips the bed and moves to the couch- masterful. Also the Flo scene after the picture shatters. The one thing I’m sure of – GO Annette- get your inner bitch on!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir