Close

Everest Oyuncu Klavyesi Genel Sorunları İçin Sıfırlama...

Everest kendine has kısayolları:
1).fn+q“:bu kombinasyon klavye hızını ayarlıyor. Evet klavyede 2 kademe hız ayarı yapılabiliyor 10 parmak kullanan yada kodlama ile uğraşanlar bu tuş kombinasyonu ile hız için tercihte bulunabilir.
Ancak gel gelelim klavyede “altgr”olmadıgından insanlar “@”işaretini yapabilmek için eli fn+q kombinasyonunu gidiyor. Bu tuşta klavye hızı ayarı yaptıgı için farkında olmadan tuş hızını “yavaş”kademesine indiriyoruz ve buda bazı oyunlarda( fps türü) karakterin takıla takıla-dur kalk yaparak ilerlemesine sebeb oluyor.Tekrar basarak hızlı konumuna gelebiliyor. [IMG] İnternette bu konuda çok şikayet var ithalatçı segment bu konuda video çekip youtube koymuş, ancak yinede değinme gereği duydum.
2).”fn+w“:bu kombinasyon ise arkadaşlar klavyedeki a,s,w,d tuşları ile yön tuşları arasında yer değiştirme yapıyor.Sanırım bazı oyunların yön tuşları desteklemediği düşünülmüşki bu şekilde çözüm üretilmiş,yine yanlışlıkla “fn+w”kombinasyonu yapanlar haliyle tuşları yer değiştiriyor klavye bozulduğunu düşünüp ya atıyor yada iade ediyor.Bu konuda kabahat EVEREST’in.Ya bu kombinasyonu kullanmayacaksın farklı bir kombinasyon atayacaksın,veya kullanıcıya aktif edip etmeme seçeneği sunacaksın. Yine aynı tuşa basarak yöne tuşları ile değişim yapabiliyoruz.
3).”fn+rec“bu tuşa 10 saniye basılı tutarsanız klavyeye reset atar ilk günkü haline getirirsiniz.Tabi makroları vs sıfırlanır.
Tüm “Rampage”serileri için bu kombinasyonlar geçerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir